Jdi na obsah Jdi na menu
 


METALLICA JE ZPĚT

3.6.2008 PRAHA - EDEN

 

Setlist:

01: Ecstacy Of Gold/Creeping Death

02: For Whom The Bell Tolls

03: Ride The Lightning

04: The Four Horsemen

05: The Unforgiven

06: ...And Justice For All

07: Devil´s Dance

08: No Remorse

09: Fade To Black

10: Master Of Puppets

11: Damage Inc.

12: Nothing Else Matters

13: Sad But True

14: Intro One / One

15: Enter Snadman

16: Last Caress

17: So What

18: Seek & Destroy

ObrazekNa koncert jsem vyjel se svym nejlepším kamarádem a také velkým fandou Metallicy už ve 13.00 vlakem z Poříčan. Těšili jsme se jak malý kluci. Byl to náš první koncert Metallicy a takže jsem byl nervozní jako prase. Před stadion v Edenu jsme se dostali asi něco málo před třetí hodinou. Stáli jsme tam s pivkem v ruce s těma nedočkavejma fandama co vidíte na první fotce a společně se těšili na to až nás pořadatelé pustí dovnitř. Jediný co nás štvalo bylo drahý a celkem i hnusný pívo, ale naštěstí jsme si napravili chut při samotném koncertu. Něco po čtvrté hodině nás pustili dovnitř. Okamžitě jsme běželi k shopu si koupit nějaký ten suvenýr, takže samozdřejmě vyhrálo tričko pro tour Velké letní festivaly od samotné kapely s logem Prahy. Šli jsme se posadit na svá místa a netrpělivě čekat první předkapelu Mnemic. V 17:00 nastoupili na podiu chlapíci z Dánksa a rozjeli svou show, ale mě to zas až tak moc nebralo, protože neměla zrovna ideální zvuk a hlavně lidé nevytvořili takový kotel jaký by asi kapela potřebovala. V 18:00 nastoupili ostřílení Machine Head, které tu čekelo určitě větší přijmutí než na Mnemic, protože jsem si všiml, že spousta lidí má kromě triček Metallica i trička Machine Head. Takže u nás rozhodně kapela své fanoušky má. Kapela mě hrozně sklamala. Hlavně bubeník, který hrál naprosto mimo rytmus a kytary se kvůli tomu hodně ztráceli. Zvuk také nic moc. A k tomu když vyhazoval paličky do vzduchu asi dvou metrů a vždycky mu upadli na zem jsem si řekl no to je magor, co to kurva dělá. at už je tam můj miláčkek Lars. Hned jak Machine Head skončili se začalo připravovat vše pro vystoupení očekávané Metallicy.

Obrazek

Zatím jsme se občerstvily a čekeli na hlavní hvězdu večera. V 20:00 po tradyční pecce AC/DC "It´s a Long Way to The Top" se už ze všech repráků spustila tradyční úvodní hymna Ecstacy Of Gold, ze které se přiznám jsem měl husí kůži až na zadku. Když všichni řvali mocně Metallica, říkal jsem tak to je důvod proč je to kapela takové velikosti. Najednou vyběhl Lars a celá kapela začala hrát Creeping Death. Byl jsem mimo. Říkal jsem si kurva to není normální, to je neskutečná jízda. Zpívali jsme co nám hlasivky jenom dovolili a řvali do toho Metallica!!! Zazněli hlavně staré pecky až po delší době začali Devils Dance z alba ReLoad. Ovšem pak přišlo No Remorse a s ní další známé staré pecky jako Fade To Black, Master Of Puppets a Damage Inc. Při Master Of Puppets řval naprosto celý stadion a myslel jsem, že snad stadion spadne. Ale naštěstí ho pánové postavili dobře a vydrží i takový hukot jako nám poskytla Metallica. Při Nothing Else Matters bylo zajímavé sledovat jak každý co měl lístek ke stání a dokonce i ti na tribunách trželi fotoaparát a bud si točili nebo fotili, ale byli jak světlušky. Kolem 30 tisíc metalových světlušek najednou jsem ještě nikdy před tím neviděl. Nádhera. Pyrotechnické intro před One byla úchvatné. A pak začala One a já myslel, že už to snad ani nerozdýchám. Každé slovo, které James zazpíval bylo perfektně rozumět a zvuk celého kocnertu byl skvělý. Dali se rozeznat všechny nástroje a kapela šlapala jako počítač, no možná ještě lépe. Při Enter Sadman se plameny nešetřilo a když začalo závěrečná Seek & Destroy jeviště přímo hořelo. Bohužel se muselo hrát jenom do 22:00 kvůli nočnímu klidu jinak by snad kapela hrála dál byli k nezastavení, jenom čas je zastavil bohužel. Když kapela dohrálo ještě nějakou dobu všichni stáli na nohou a řvali Metallica.

ObrazekJames oznámil, že v září vyjde nové album a že se brzy uvidíme znovu. Takže jsme všichni odcházeli naprosto spokojeni a plní dobré nálady. Když jsme vyšlo před stadion a došli jsme k tramvajím, to byl kotel. Človíček na človíčkovi. Dlouho jsme čekali až se nacpeme do tramvaje a dorazíme na metro. Naštěstí se nám to povedlo. A stihly jsme i vlak z Masarykova nádraží, takže jsme nemuseli na Hlavní nádraží a byli jsme už v půl noci doma. Paráda. Ve vlaku jsme si pověděli dojmy a byli moc spokojeni. Super jízda a nelituju peněz za lístek ani náhodou !!!!!!!!

  

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář