Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání s Eagleheart

5. 2. 2009

EAGLEHEART

Tentokrát nám rozhovor poskytla power metalová kapela z Brna EAGLEHEART. Otázky směřovali jak k minulosti, tak k současnému dění v kapele. Na všechny moje otázky odpovídal basák Wágner.

 

Ahoj,

tady je vyplněný rozhovor, který jste nám nedávno posílali. Na otázky odpovídal basák Wágner. Díky, mějte se!


Ahoj tak jak se máte?
Wagner: No jak jinak...? Výborně! Kor když některým z nás končíObrazek zkouškový.

Protože spolu děláme první rozhovor, tak se představte našim čtenářům. Jaké je složení Eagleheart ?
W.: Za mikrofonem skřehotá Vojta, na kytary fidlají Mike (ten občas taky něco zazpívá) s Martinem (ten zase sem tam zařve), basu drtím já a na škopky tluče Smrth.

Odkud jste?
W.:Většina z naší milované moravské metropole, jen zpěvák Vojta je Valach.

Jak dlouho spolu hrajete ?
W.: Prapočátky sahají až do roku 2000, avšak zásadní zlom nastal až o tři roky později. Po pár drobných úpravách, kdy se vyměnil kytarista Tom za nynějšího Martina či odešel Vojta a opět se vrátil, se sestava ustálila. A doufejme, že už ke změnám nedojde.

Jak byste definovali váší tvorbu ? Myslím tím tedy styl vaší hudby.
W.: Ač já osobně nesnáším škatulkování, při poslechu naší hudby musí být všem jasné, že základem je modernější pojetí heavy metalu. Prezentujeme se jako power-metalová kapela.

U Metal Swamp vám vyšla deska ,,Moment Of Life''. Proč jste navázali spolupráci právě s tím to labelem ?
W.: Jelikož se s vedením tohoto labelu dobře známe, jsou to fajn lidi a dali nám přijatelnou nabídku.

ObrazekJinak jak jste s finální podobou alba spokojeni ?
W.: Myslím, že vesměs ano. Samozřejmě, že postupem času člověk nalézá čím dál víc věcí, které by dnes nahrál jinak, ale to už tak holt bývá. Příští deska bude určitě ještě lepší, pokud to teda vůbec jde! ;-)

Jak dlouho jste materiál na desku připravovali ?
W.: Skladby vznikali plynule s vývojem kapely, některé jdou s námi téměr od prvopočátku, jiné se narychlo doučovali až ve studiu (teď mluvím hlavně o sobě, hehe).

Jaká textová témata jste na ,,Moment Of Life'' vybrali ?
W.: Texty se většinou točí, jak už název alba napovídá, okolo času. Času našich životů. Myslím, že ústředním motivem, jakožto komplexu lyriky na desce by mělo být, že nikdo z nás nezná ani dne, ani hodiny, kdy si pro něj zubatá dojde, a proto by měl žít naplno a neotáčet se zpět.

Vaše texty jsou v anglickém jazyce. Proč jste si vybrali cizí jazyk ?
W.: Jelikož se nám nikomu (kromě Vojty) čeština v tvrdé hudbě nelíbí. Angličtina zde daleko lépe zní. Je to však samozřejmě otázka názoru.

Na albu se vyskytl i nějaký host je to tak ?
W.: Hostů bylo víc, jmenovitě "sboristé" Perry a Zdeňka, na kytaru si pro změnu střihl sólíčko Džoro (ex-Titanic).

Kdo je autorem obalu alba?
W.: Autorem je náš dobrý kamarád Tomáš Šenkýř. Myslím, že jeho námětObrazek se opravdu povedl. Svou práci ale na finální podobě obalu zanechal i kytarista Mike.

Máte k nové desce i nějaký klip ?
W.: Právě probíhají poslední úpravy klipu k titulní skladbě Moment Of Life. Točilo se v listopadu 08 v polorozpadlé hale brněnské Zbrojovky a myslím, že výsledek bude stát za to!

K albu jste také odjeli turné se Salamandrou. Jak se vám turné líbilo ?
W.: Bylo to skvělé. Některé koncerty byly s hojnou účastí publika, jinde bylo lidí méně, ale přesto jsme si na všech štacích užili spusty legrace. Lví podíl na tom mají právě i človíčci ze Salamandry, se kterými jsme se myslím, velice dobře spřátelili. Touto cestou bych je chtěl moc pozdravit a doufám, že Faces Of Life nebylo naše poslední společné turné.

Slyšel jsem pár ohlasů a také viděl na internetu, kde vás přirovnávali k Helloween. Jak to vidíte vy? Cítíte největší vlivy od Helloween nebo spíše od jiných kapel ?
W.: Ze začátku jsme na coverech Helloweenu začínali, velice rychle je však vytlačila vlastní tvorba... a to je dobře. Srovnávání se v dnešní době nevyhne téměř žádná z kapel, kor těch mladých. Nicméně vlivy Helloween v nás, hlavně tedy v ústředním skladateli Mikovi, určitě zakořeněny zůstaly, i když myslím, že naše novější tvorba už je zase trošku někde jinde.

ObrazekUrčitě by bylo dobré kdyby jste měli možnost své album prezentovat koncertně třeba v Německu a dalších zemí. Myslím, že byste si tam mohli najít nějaké fanoušky. Chystáte něco takového ?
W.: Zatím jsme si mimo republiku zahráli pouze na Slovensku a ve Švýcarsku, kde to bylo parádní. Do budoucna by jsme ale zajisté uvítali více akcí za hranicemi. Určitě nás to všechno čeká!

Co nového plánujete do budoucna ?
W.: Dělat nové skladby, bavit se hudbou, objíždět koncerty a dělat radost našim fanouškům. Co jiného..? ;-)

Díky za váš čas pro naše čtenáře a hodně úspěchů do budoucna vám přeje Rock Magazín.
W.: Taky díky, mějte se fajn.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mesuc?

(Mercy, 2. 3. 2010 6:42)

No a já myslel, že je to Jirka Fiala :-)

p. Mesuc

(Evžen, 20. 2. 2009 15:49)

Já vám řeknu tajemství, tady ten hoch neni žádný Wagner, ale jeho pravé jméno je Emil... Emil Mesuc