Jdi na obsah Jdi na menu
 


Underside sami o sobě

8. 1. 2009
Undersisde sami o sobě 
Nejdříve abyste se nám představili. Odkud jste?
My jsme UNDERSIDE, crossover kapelka z Prahy a já jsem Majk, zpěvák kapely.
Jaká je sestava vašeho bandu?
Naše sestava se skladá z pěti lidí, tudíž basa, bicí, dva kytaristi a zpěv.
Jak dlouho jste spolu?
UNDERSIDE jako takový fungují již od roku 1998, ale v týhle nynější sestavě jsme spolu od roku 2003, takže 5let. Od roku 2003 jsme společně natočili dvě desky: Jumping to boot record (2004) a Liar (2007).
Hrajete crossover až hardcore a musim uznat, že mě osobně se například skladby na Obrazekbandzone líbí. Kde berete inspiraci?
Díky. Inspiraci, to je různý, nejvíc asi samozřejmě od všech těch skvělejch kapel, který posloucháme a toho je fakt spousty, od metalu, přes HC, crossover, funk, country, grunge, hip-hop, rap, skoro vše na co si vzpomeneš. Je nás pět, každý má něco rád víc něco míň a vzájemně se to pak nějak dobře propojuje, když děláme svoje věci, takže asi tak. Jinak další inspirací je sám život :o) a věci kolem nás, to se týká hlavně pak textů.
Kdo skládá skladby a texty?
Muziku skládáme spíš tak všichni dohromady, většinou je to takový společný proces, pravda je, že původní rify většinou donesou kytaristi a zbytek se k tomu už prostě tak nějak postupně nabalí, až z toho vznikne finalní verze daný písničky. Co se textů týče, ty píšu v zásadě jen já.
Jak jste s odstupem času spokojeni s EP ,,Jumping To Boot Record'' ?
Tak těžko mluvit za všechny :o) ale já jsem s tím EP pořád spokojený, zvlášť když si vzpomenu, jak rychle jsme tenkrát dali dohromady nový písně, jak hodně jsme koncertovali, tak už jen kvůli tomu byla pro nás ta deska v tý době určitě hodně důležitá a myslím, že se i zvukově povedla. Takže jo, jsem s ní spokojenej a doufám, že všichni ostatní v kapela taky.
Kde jste točili album ,,Liar'' ?
Liar jsme točili stejně jako předešlé EP v Praze ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikíře.
Kdo ho produkukoval ?
Produkovali jsme si ho my sami, za pomoci Z. Šikíře a to hlavně po technické stránce – nahrávání, mixu, atd..
Kdo stojí za konečným zvukem alba?
Jak uz vyplývá z předešlé odpovědi, za finalním zvukem desky stojíme hlavně my sami.
Jak se vám album točilo ?
Točilo se nám dobře, nám se v Hostivaři točí vždy dobře, takže to bylo příjemný. Nechali jsme si na to i trochu víc času, než na předešlé EP, točili jsme to na dvě etapy, abychom měli víc klidu na poslech a na přípravu finalní verze a zvuku tý desky.
Jak hodnotíte ,,Liar'' po odstupu času ?
Já sám tu desku mám pořád rád a jsem s ní spokojenej a myslím, že to můžu říct za všechny v kapele. Nejlépe to musí ale samozřejmě posoudit hlavně posluchači a lidi co chodí na naše koncerty. 
ObrazekMáte novou managerku. Jak jste s ní spokojeni?
Jojo, jsme s novou managerkou spokojeni. Co vím, koncerty budou a těd díky ní tady odpovídám na vaše dotazy :o) takže spokojenost. Zeptejte se mě za rok :o))
Kam na vás můžem v nejbližší době zajít ?
Tak koncerty v roce 2009 zahájíme 21. února na takovém větším HC-Crossover festu v Havl. Brodě a pak už budem normálka dál koncertovat, co si pamatuju tak až někdy do května máme už domluvený nějaký koncerty. Kdo bude mít zájem, může to vše najít na našem Bandzone profilu a popřípadě si tam i může poslechnout a postahovat naše MP3 z obou našich posledních desek.
Co plánujete do budoucna ?
Koncerty, koncerty, koncerty :o) nějaký nový skladby, na kterých už průběžně pracujeme a některé už i hrajem na našich koncertech, no a tudíž třeba i zas novou desku.
Díky moc za rozhovor a spolupráci. Zdraví ROCK MAGAZÍN
Taky děkuju, Majk UNDERSIDE
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uznání a obdiv k Underside

(Jirka Kajzner, 2. 2. 2009 14:19)

...hudba, kterou kluci hrají v žádném případě nepatří k té, kterou bych si hrál doma nebo v autě (jsem zaměřen spíše na Karla Gotta apod. :o) ), ale pokud se dostanu na jejich koncert cítím to úplně jinak, to třeba začnu i hýbat hlavou do rytmu! Důvodem proč tyto koncerty navštěvuji, aniž bych vůbec touto či jinou hudbou žil, je skutečnost, že z Underside září ohromný entusiasmus pro věc, oni to myslí skutečně opravdově a když dokáží dát zážitek mě, který spíše působí jakoby do publika nepatřil tak pak si neumím ani představit jak velký zážitek si odnáší fanoušek tohoto hudební žánru. Underside je navíc skvělá parta, která nabývá postupně na proslulosti díky tvrdé práci. Přeji jim mnoho sil, spokojených fanoušků a úspěšných skladeb.
Jirka Kajzner